تبلیغات گوگل ادوردز چیست و اهمیت آن؟

تبلیغات گوگل ادوردز یکی از خدمات ارائه شده توسط شرکت گوگل است که به ازای هر کلیک مبلغی دریافت میکند و شما را در نتایج اولیه خودش نمایش میدهد. در واقع تبلیغات گوگل ادز یکی از بهترین و سریعترین روش های تبلیغاتی برای سایت ها در موتورهای جستجوگر (گوگل) است که میتواند در همان ابتدای کار، کاربران زیادی را به سمت سایت شما منتقل کند.

تبلیغات گوگل به این صورت است که شما با پرداخت هزینه و شارژ کردن حساب کاربری، گوگل کلمه کلیدی شما را در رتبه های برتر خودش قرار میدهد و به ازای هر کلیک مقداری از موجودی شما کم میکند. در صورت اتمام موجودی، تبلیغات ادوردز شما از نتایج حذف میشوند تا زمانی که مجددا حساب خود را شارژ کنید.

تبلیغات گوگل ادوردز چیست و کجا نمایش داده میشود؟ تبلیغات گوگل ادز در ابتدا و انتهای صفحه قرار دارد و نتایج ارگانیک سئو شده در میانه نتایج گوگل نمایش داده می شوند. میتوانید با توجه به میزان بودجه و مزایده گوگل، جایگاه کلمات کلیدی خود را تعیین کنید تا کلمات مورد هدف شما در دید کاربران قرار بگیرند.

مزایای تبلیغات گوگل ادز

مزایای تبلیغات گوگل ادز

یکی از بهترین مزیت های تبلیغات گوگل ادز این است که شما هنگام راه اندازی سایت خود در همان ابتدا بدون کار کردن بر روی سئو سایت خود میتوانید با پرداخت هزینه، عبارات کلمات کلیدی و محصولات مد نظر خود را در رتبه های برتر گوگل در معرض دید کاربران قرار دهید و مشتریان هدفمند را به سمت سایت خود جذب کنید.

در کمپین های دوره ای (تخفیف دار) که هر سایت برگزار میکند میتوان گفت استفاده از گوگل ادوردز یکی از بهترین و کاربردی ترین روش برای تبلیغات، افزایش بازدید و همچنین بهبود درآمد خواهد بود.

یکی از معایب اصلی تبلیغات گوگل ادوردز هزینه زیاد آن است که در صورت اتمام موجودی، کلمات هدف شما جایگاه خود را از دست میدهد.

آیا تبلیغات گوگل ادوردز راحت است؟

تبلیغات گوگل Ads و کمپین خود را میتوانید در عرض چند دقیقه پیاده سازی کنید. ولی نداشتن تجربه و مدیریت نادرست در مرحله اول باعث از بین رفتن بودجه شما خواهد شد. همچنین کاربران بعد از ورود به سایت شما، با مشاهده تبلیغات و محتوای نادرست، سایت را ترک خواهند کرد. در این صورت علاوه بر این که مشتری خود را از دست میدهید، بلکه موجودی شما نیز با مدیریت نادرست و بدون بدست آوردن درآمدی از بین میرود.

میتوان گفت با تعیین استراتژی های بهتر و مدیریت کمپین تبلیغات ادوردز میتوانید کاربران هدفمندی را به سایت خود هدایت کنید و از بودجه خود به نحو احسن استفاده نمایید.

تبلیغات گوگل ادوردز چگونه است

معیارهای گوگل برای تبلیغات گوگل ادز

گوگل برای تعیین جایگاه و مزایده خود، معیارهایی مانند سئو و بهینه بودن سایت و میزان رقابت در آن کلمه کلیدی را برای تبلیغات گوگل ادوردز، مد نظر قرار میدهد. اصلی ترین معیار گوگل بودجه ای است که شما برای هر عبارت کلیدی در نظر میگیرید.

 تبلیغ گوگل ادوردز باید برای هر صفحه مرتبط با کلمه کلیدی باشد که کاربر آن را سرچ میکند. تبلیغاتی که موثر و هدفمند تر باشد و بتواند کاربر را مستقیم به خواسته خود برساند، نزد گوگل با ارزشمند تر و اولویت بسیار بالایی دارد.

هزینه تبلیغات گوگل ادوردز

هزینه تبلیغات گوگل ادوردز

تعیین هزینه تبلیغات گوگل ادوردز به عوامل زیادی بستگی دارد که مهمترین آنها:

  • با توجه به سختی کلمه کلیدی و اینکه تا چه حد رقابت در آن وجود داشته باشد. یعنی هر چقدر رقابت بیشتر باشد هزینه تبلیغات ادوردز هم افزایش می یابد.
  • کلمه کلیدی مد نظر تا چقدر بهینه سازی شده است، هر چقدر سئو سایت شما قویتر و اصولی تر باشد، در تعیین هزینه تبلیغات گوگل ادز نیز تاثیر گذار است.
  • مدیریت و تعیین استراتژی هدفمند و اصولی در هنگام پیاده سازی کمپین تبلیغات ادوردز میتواند، هزینه گوگل ادز را کاهش دهد و کاربران هدفمندتری را وارد سایت کند.

نحوه تبلیغات ادوردز گوگل

اگر بخواهید کمپین تبلیغات گوگل ادوردز را خودتان انجام دهید، باید در مرحله اول نحوه کار کردن با گوگل ادز را یاد بگیرید. چرا که با کوچکترین اشتباه و مدیریت نادرست ممکن است بودجه خود را از دست بدهید.

سپس یک حساب google ads ایجاد کرده و کمپین خود را پیاده سازی کنید و شروع به تبلیغات کلمات کلیدی مد نظر خود کنید.

اگر وقت کافی برای یادگیری تبلیغات گوگل ادز ندارید، میتوانید با تیم سئو موشک تماس بگیرید تا تبلیغات ادوردز سایت شما را به صورت حرفه ای با کمترین هزینه و بیشترین نرخ بازدید انجام دهیم.

نحوه تبلیغات ادوردز گوگل

زمان تبلیغات گوگل ادز

زمان تبلیغات گوگل ادز

وقتی که شما مخاطبان و بازدید زیادی را از گوگل دریافت نمیکنید، بهترین و سریعترین راه حل این است که در صورت داشتن بودجه کافی میتوانید تبلیغات ادوردز گوگل را برای سایت خود پیاده سازی کنید.

در این صورت کاربران زیادی سایت شما را خواهند دید و بر روی لینک شما کلیک میکنند و در صورت برطرف کردن نیازشان، درآمد شما افزایش خواهد یافت.

اگر هزینه و بودجه لازم را داشته باشید بهترین روش برای تبلیغات کسب و کار شما گوگل ادوردز است، که بدون کار کردن بر روی سئو یا سفارش خدمات سئو سایت توانسته اید در سریع ترین زمان ممکن در رتبه های نخست گوگل قرار بگیرید و از همان ابتدا به درآمد برسید.

تاثیر تبلیغات ادوردز گوگل در سئو سایت

گوگل ادوردز به صورت مستقیم تاثیری بر روی سئوی سایت نخواهد گذاشت و در صورت اتمام بودجه کلمات کلیدی هدف به جایگاه اصلی خود باز خواهد گشت.

 یکی از مزیت های غیر مستقیم تبلیغات گوگل بر روی سئو را میتوان برند سازی سایت بیان کرد. تبلیغات گوگل ادوردز کاربران زیادی را با سایت شما آشنا خواهد کرد و در صورتی که محتوای ارزشمند و کاربر پسندی داشته باشید و بتوانید رضایت آنها را جلب کنید، مخاطب خاص شما خواهند شد و در مراجعه بعدی برند شما را جستجو میکنند تا بصورت مستقیم به بیزینس شما برسند.

تاثیر تبلیغات ادوردز گوگل در سئو سایت

سوالات متداول درباره تبلیغات ادوردز گوگل

1- تبلیغات گوگل ادز چیست؟

تبلیغات گوگل ادوردز بهترین و سریعترین روش برای دیده شدن سایت در نتایج اولیه گوگل است. گوگل کلمات کلیدی هدف شما را در نتایج برتر نمایش میدهد و به ازای هر کلیکی که بر روی لینک انجام میشود، مقداری از بودجه شما کم میکند، که به آن تبلیغات کلیکی هم می گویند.

2- تفاوت سئو با تبلیغات ادوردز گوگل چیست؟

سئو و بهینه سازی یک سایت زمان زیادی را نسبت به تبلیغات ادوردز گوگل نیاز دارد تا به نتایج اولیه گوگل برسد. ولی تبلیغات گوگل ادز را میتوان در اسرع وقت با توجه به کلمه کلیدی مورد نظر خود پیاده سازی کرد و به رتبه های نخست رسید.

 هزینه بالا برای تبلیغات ادوردز گوگل یکی از معایب بزرگ آن به حساب می آید و در صورت اتمام موجودی جایگاه شما از بین خواهد رفت. در حالی که با سئو کردن اصولی یک سایت و رسیدن به رتبه های برتر گوگل جایگاه شما پایدارتر خواهد بود و به سادگی رتبه های شما افت نخواهد کرد.

3- مزایای تبلیغات گوگل ادوردز چیست؟

  • میتوانید با هدف قرار دادن کلمه کلیدی مورد نظر خود، کاربران بیشتری را جذب کنید و به درآمد بالایی برسید.
  • با ایجاد کمپین تبلیغات ادز گوگل میتوان بدون کار کردن بر روی سئو سایت در همان ابتدای راه اندازی وبسایت به نتایج اولیه گوگل رسید.
  • امکان تنظیمات برای نحوه نمایش تبلیغات ادز در کامپیوتر، تبلت و موبایل به صورت جداگانه وجود دارد.

4- هزینه تبلیغات ادز گوگل برای یک کسب و کار چقدر است؟

بودجه شروع برای گوگل ادوردز از 10 تا 1000 دلار با توجه به استراتژی و کلمات کلیدی هدف شما میتواند متغییر باشد. میانگین هزینه به ازای هر کلیک بر روی لینک تبلیغات گوگل بین 1 تا 2 دلار است که البته با توجه به میزان سختی کلمه کلیدی و رقابت در آن حوزه، میتواند متغییر باشد.

هر چه قدر سئو و ux سایت شما خوب و اصولی بهینه شده باشد، میتواند در هزینه تبلیغات تاثیر گذار باشد. بنابراین با در نظر گرفتن 1000 دلار برای تبلیغات میتوانید 500 تا 1000 کلیک دریافت کنید.

امتیاز ۵ از ۵ – ۱ رای
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید